Dom krzeszowice

Czemu dom naturalny jest lepszy niż typowy?

W minionych latach dobitnie rośnie zainteresowanie budownictwem naturalnym. Jesteśmy w stanie już we współczesnych czasach ustawić nie tylko dom z bali drewnianych, ale coraz to częściej Polacy determinują się na budowę domku w technice słomiano-glinianej. Jakie są zalety takiego domu?

Dobra izolacja

Przede wszystkim powinno się powiedzieć, że dom z kostek słomy, oblepiony gliną, posiada niezmiernie dobre parametry izolacyjne, a wskutek tego jest w nim stosunkowo ciepło. Dzieje się tak, ponieważ ściana takiego domu może posiadać nawet 50 cm szerokości, a słoma stanowi doskonały materiał izolacyjny. 

Ekologia oraz bezpieczeństwo

Najbardziej tymczasem za budową domu ze słomy i gliny przemawiają argumenty zdrowia i ekologii. W przeciwieństwie do sztucznych oraz chemicznych towarów budowlanych, w domu glinianym nie wydobywają się żadne substancje lotne oraz pyły, które mogłyby być niebezpieczne dla ludzkiego organizmu. Na dodatek takie domy są też w pełni biodegradowalne, a wskutek tego bezpieczne dla otoczenia. 
Kolejną wartością jest również to, że zapewniają one niezmiernie duże opcje modelowania formy.


Akcesoria elektryczne Bez światła nie ma życia. Ciężko jest sobie wyobrazić bez tego codzienne funkcjonowanie, dlatego wielu ludzi budując dom wie, że jednym z czynników wygodnego życia jest montaż światła w domu. Zlecenie to wykonuje elektryk. Aby było to możliwe, trzeba udać się do odpowiedniego sklepu, gdzie znajdują się akcesoria elektryczne. Osoba budująca dom, razem z elektrykiem, udaje się więc tam, wybierając spośród asortymentu dostępnego w tym sklepie, odpowiednie dla siebie akcesoria. Jest to między innymi dioda led smd plcc2 lub oszczędne żarówki led. Wybór jest ogromny, o doradztwo najlepiej poprosić sprzedającego, aby dostosować oświetlenie do swojego własnego stylu i być zadowolonym z efektu końcowego. Wiadomo, że to, w jaki sposób urządzimy nasz dom, czy pod względem umeblowania, wystroju wnętrz, czy właśnie oświetlenia, będzie wpływało na rozpoczęcie nowego życia w nowo wybudowanym domu. Dlatego przed rozpoczęciem jakichkolwiek działań dotyczących owego przedsięwzięcia należy zasięgnąć porady poszczególnych specjalistów w każdej dziedzinie, która tego dotyczy, bo tylko dzięki temu będziemy wiedzieli, że dokonaliśmy dobrego wyboru, a przecież to ma wpływ na jakość ludzkiego życia. sitemap